Tıbbi kalış vizesi nedir?

Tıbbi kalış vizesi, Japonya’da tıbbi tedavi görmek amacıyla Japonya’yı ziyaret eden yabancı bir hastaya (tıbbi muayeneden geçenler dahil) ve refakatçilerine verilen vizedir.

Kalma süresi yabancı hastanın hastalığı vb. Durumu dikkate alınarak belirlenir ve 90 gün, 6 ay veya 1 yıl içinde üç tür kısa süreli vize vardır.

Ülkeye kısa süreli vize ile ancak 90 günden az kaldığınızda girebilirsiniz. Bu durumda, ev sahibi sağlık kuruluşunun gerekli görmesi halinde, yabancı hastalara ve diğerlerine çok geçerliliğe sahip vize verilebilir. Ancak bu durumda doktor tarafından bir “Tedavi Programı” sunulmalıdır.

Beklenen kalış sürenizin 90 günü aşması durumunda hastaneye yatış bir ön koşuldur. Bu durumda, belirli faaliyetler için vize almanız gerekeceğini lütfen unutmayın.

Tıbbi bakımın kapsamı ve refakatçi yelpazesi tıbbi kalış vizesinde izin verildiği gibidir:

Tıbbi bakımın kapsamı

Japonya’daki tıbbi kurumlarda tedaviye ek olarak, tıbbi kurumların yönetimindeki tüm eylemler (insan iskeleleri, tıbbi muayeneler ve tıbbi tedavi (90 gün içinde kaplıca tedavisi dahil) uygundur.

Refakatçi aralığı

Refakatçi olarak sadece yabancı hastalar gibi akrabalar değil, akraba olmayanlar da refakat edebilir. Refakatçilerin ayrıca kalışları 90 günü aşması halinde belirli bir etkinlik vizesi almaları gerekir.

Örneğin, bir Japon vatandaşının eşi gibi ikamet statünüz varsa ve ebeveynlerinizin bir Japon tıp kurumunda muayene edilmesini istiyorsanız, tıbbi kalış vizesi kullanılabilir.

アイサポートにお任せください!
まずは一度、お気軽にご連絡ください
0120-717-067
メールは24時間受け付けております。

お問い合わせはこちら

↓電話番号をタップして発信できます↓

0120-717-067

受付時間 平日9:00〜18:00 お気軽にご連絡ください

-->